Pielgrzymka Sybiraków do Częstochowy na Jasną Górę

w dniach 12-13 maja 2012 r.

Sprawozdanie z uroczystości  
 

Grodziec k/Opola

Msza św. w kościele w Grodźcu z udziałem pocztów sztandarowych i Sybiraków przed Obrazem matki Bożej Sybirackiej. Przybyłych powitał Kapela Krajowy Związku Sybiraków. Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił ks. sufragan Diecezji Opolskiej. Po mszy św. wystąpił chór męski „KAMERTON” z Opola. Za liczne przybycie Sybiraków i wystąpienie chóru podziękował Prezes Zarządu Oddziału w Opolu

 

 

Jasna Góra 

O godz. 17 msza św. w  Kaplicy cudownego Obrazu M.B. Jasnogórskiej.

O godz. 18.30 Akademia patriotyczna w Auli o. Kordeckiego. Imprezę przygotowała i prowadziła Prezes Zarządu Oddziału Z. Sybiraków w Łomży.

Referat wygłosił Prezes Zarządu Głównego. Pieśni patriotyczne zostały wykonane przez uczniów szkoły nr 5 im. Sybiraków w Łomży oraz uczniów polskich z Litwy. W godzinach wieczornych Droga Krzyżowa na Wałach.

  W dniu 13 maja o godz. 9.40 Apel Poległych przy pomniku o. Kordeckiego i modlitwa za ofiary Sybiru przy licznym zgromadzeniu pocztów sztandarowych i Sybiraków. Przemówienie wygłosił Prezes Zarządu Głównego. Złożenie kwiatów przy Pomniku Rafała Kalinowskiego patrona Sybiraków.

  Msza św. w  Bazylice Mariackiej za Sybiraków. Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił Biskup Diecezji Łomżyńskiej. 

 
     
Relację z uroczystości przygotował Mieczysław Martusewicz.